30 вересня, 2022

Робота з дітьми

 Техніка «Мій чарівний світ»

Мета: Пізнання внутрішнього світу дитини, тактильна стимуляція
завдання:
- Виявлення прихованих і пригнічених почуттів, думок, емоцій.
- Зняття психоемоційного напруження
- Розвиток уяви, творчих здібностей
Інвентар: ватман, пензлі, фарби, баночка для води, пластилін.
Час роботи: 1 година.
Вікові рамки застосування: від 5 років і старше.
Алгоритм роботи:
Просимо дитину потримати шматочок пластиліну в руках, зігріти, пом'яти його в руках. Таким чином, відбувається звикання до матеріалу, розвивається довіра до роботи. Пропонуємо з пластиліну виліпити будь-який образ, який симпатичний і подобається дитині. Під час і після закінчення роботи ставимо уточнюючі питання:

Робота з педагогами

 Інформація для педагогів



29 вересня, 2022

Шпаргалка для батьків

 Інформація для батьків


Цікаве дозвілля

 6 повчальних мультфільмів, які варто подивитись з дітьми

Всі ми знаємо, що діти - шалені поціновувачі мультфільмів. Нині кількість мультиків і їх різноманіття вражає! Серед них є такі, які принесуть особливу користь для психологічного розвитку дитини. Сьогодні я пропоную вам добірку мультфільмів про справжні життєві цінності. Дивіться з дітками і насолоджуйтесь разом.

5. Міст — Bridge (2011 р.)
Це історія про чотирьох тварин, які намагаються перейти через міст, але не можуть, оскільки постійно заважають один одному. У всього цьому важливо одне – вміння знаходити компроміс.


Психологічна допомога під час військових дій

ЯК ЗАСПОКОЇТИ СЕБЕ В ЧАС ВІЙНИ

👩🏻‍🎨 Малювання.

💠Якщо у вас є доступ до різноманітних антистресових розмальовок, можете скористатися ними. Якщо таких нема, допоможе навіть малювання нерозбірливих каракуль на листі паперу.
💠Дітям можете запропонувати малювати їхній настрій, стан, страхи. Під час такого малювання та словесного опису малюнка дитина розвантажується та відновлюється. Тому заохочуйте це заняття.
📌Метод зображення своїх страхів та емоцій із проговоренням підходить не лише дітям, а й дорослим.

🎼 Слухати улюблену музику де можливо. Співайте.

💠А якщо ви зможете долучити й інших людей до цього заняття, то отримаєте не тільки заспокоєння, а й відчуття згуртованості та єдності.

📲 Робіть перерву у споживанні інформації.

💠Зосередьте увагу на декількох джерелах, які надають лише офіційну, перевірену інформацію. Намагайтеся не переглядати новини перед сном.

📚Читайте художню літературу, поезію.

💠У західних країнах було проведено багато досліджень, які довели, що поезія має надзвичайно позитивний вплив на нашу психіку.

🌬Метод «Дихання життя».

💠Коли у вас є нагальна потреба в тому, щоб заспокоїтись або послабити напад панічної атаки, зробіть повний вдих — затримайте дихання на три рахунки — повний видих — затримка дихання на три рахунки — повторення вправи.

28 вересня, 2022

Робота з дітьми

🐳 «МАЛЕНЬКЕ КИТЕНЯ» 🐳
🌱Терапевтична казка для діток дошкільного віку, які бояться сирену.
💠Прекрасний інструмент, який може допомогти в усьому – це терапевтичні (психологічні) казки! Це дитячі твори, які допомагають вашому чаду прояснити різні життєві ситуації, відреагувати накопичені емоції, познайомитись з різноманітними стратегіями поведінки. Крім того, казки дозволяють дитині побувати на місці героя в певних конфліктних ситуаціях в “безпечних умовах” і спробувати нові способи вирішення конфліктів. Також в творах малеча може компенсувати те, чого їй найбільше бракує в житті або подолати свої страхи.
🌊🌊🌊🌊🌊🌊🌊🌊🌊🌊🌊🌊🌊🌊🌊🌊🌊🌊
Десь дуже далеко у безмежному океані, де блакитні води купають в собі сонечко, глибоко-глибоко народився малесенький кит. Але чомусь він дуже боявся випливати на поверхню води. А кити ж інакше дихати не можуть.

Робота з педагогами

 "Правила підтримки, якщо родина евакуюється з дитиною"

27 вересня, 2022

Психологічна допомога під час військових дій

 Допоможемо дітям пережити війну "Як убезпечити себе та дітей на територіях, де точяться або точились бої"

Цікаве дозвілля

6 повчальних мультфільмів, які варто подивитись з дітьми

Всі ми знаємо, що діти - шалені поціновувачі мультфільмів. Нині кількість мультиків і їх різноманіття вражає! Серед них є такі, які принесуть особливу користь для психологічного розвитку дитини. Сьогодні я пропоную вам добірку мультфільмів про справжні життєві цінності. Дивіться з дітками і насолоджуйтесь разом.

3. Змінна хмарність – Partly Cloudy (2014 р.)

Усі знають, що лелеки приносять дітей. Але те, що цих дітей роблять з хмаринок, факт менш відомий. Добрий мультик про дружбу, надію і віру у краще.



Шпаргалка для батьків

 Цікаво батькам


26 вересня, 2022

Робота з педагогами

Психологічний порадник "Паніка, стресова ситуація. Що робити?" 

Протистресове дихання 

    1.  Повільно виконуйте глибокий вдих через ніс; на піку вдиху на мить затримаєте подих, після чого зробіть видих якомога повільніше. Це заспокійливий подих. Постарайтеся уявити собі, що з кожним глибоким вдихом і тривалим видихом ви частково позбуваєтеся стресової напруги. 

    2.  Хвилинна релаксація. Розслабте куточки рота, зволожте губи. Розслабте плечі. Зосередьтеся на виразі свого обличчя й положенні тіла: пам'ятайте, що вони відбивають ваші емоції, думки внутрішній стан. Цілком природно, що ви не хочете, щоб оточуючі знали про ваш стресовий стан. У цьому випадку ви можете змінити «мову обличчя й тіла» шляхом розслаблення м'язів і глибокого дихання. 

    3.  Погляньте навколо й уважно огляньте приміщення, у якому ви перебуваєте. Зверніть увагу на дрібні деталі, навіть якщо ви їх добре знаєте. Повільно, не кваплячись, подумки «переберіть» всі предмети один за одним у певній послідовності. Постарайтеся повністю зосередитися на цій «інвентаризації». Кажіть подумки самому собі: «Коричневий письмовий стіл, білі фіранки, червона ваза для квітів» і т.д. Зосередившись на кожному окремому предметі, ви абстрагуєтеся від внутрішньої стресової напруги, спрямовуючи свою увагу на раціональне сприйняття навколишнього оточення. 

  4.  Якщо дозволяють обставини, змініть обстановку. Перейдіть в інше місце, де нікого немає, або вийдіть на вулицю, де зможете залишитися наодинці зі своїми думками. Розберіть подумки це місце «по кісточках», як описано в пункті 3. 

    5.  Займіться якоюсь справою - однаково якою: почніть прати білизну, мити посуд або приберіться. Секрет цього способу простий: будь-яка діяльність, і особливо фізична праця, у стресовій ситуації виконує роль громовідводу - допомагає відволіктися від внутрішнього напруження. 

    6.  Увімкніть заспокійливу музику, ту, яку ви любите. Намагайтеся вслухатися в неї, сконцентруватися на ній (локальна концентрація). Пам'ятайте, що концентрація на чомусь одному сприяє повній релаксації, викликає позитивні емоції. 

    7.  Візьміть калькулятор або папір й олівець і постарайтеся підрахувати, скільки днів ви живете на світі (число повних років помножте на 365, додаючи по одному дню на кожний високосний рік, і додайте кількість днів, що пройшло з останнього дня народження). Така раціональна діяльність дозволить вам перемкнути свою увагу. Намагайтеся згадати який небудь особливо примітний день вашого життя. Згадаєте його в дрібних деталях, нічого не упускаючи. Спробуйте підрахувати, яким за ліком був цей день у вашому житті. 

    8.  Поговоріть на яку-небудь відверту тему з будь-якою людиною, що знаходиться поряд: сусідом, товаришем по роботі. Якщо ж поруч нікого немає, зателефонуйте своєму другові. Це свого роду відволікаюча діяльність, що здійснюється «тут і зараз» і покликана витиснути з вашої свідомості внутрішній діалог, насичений стресом. 

    9.  Зробіть декілька протистресових дихальних вправ. Це дихання допоможе зняти дратівливість і заспокоїти вашу нервову систему. Дихати потрібно носом. Зробіть глибокий вдих, видаючи звук, схожий на храп. Для цього потрібно трохи стиснути м'язи горла. Видих теж повинен бути з «храпом». Подихайте так кілька хвилин, і ваше роздратування втратить колишню силу. 

Розслаблююче дихання 

    Використовуйте це дихання для рятування від неспокійних нав'язливих думок. Великим пальцем правої руки пригорніть праву ніздрю, так щоб через неї не надходило повітря. Робіть повільний вдих і видих через ліву ніздрю. Потім відкрийте праву ніздрю, а ліву закрийте вказівним пальцем. І зробіть вдих-видих. Так, міняючи ніздрю для дихання, зробіть 15-20 дихальних циклів. 

    Тим, у кого нервове перезбудження зашкалює, і дихати повільно здається неможливим, можна використати дихання поштовхами. Різко наберіть повітря через ніс. На видиху широко відкрийте рот, висунувши язик, і видихніть повітря в три прийоми. При цьому щораз, видаючи горловий звук: «Ххааах!». 

    Представляйте, як разом із цим «Ххааах!» з вас виштовхуються образи, гнів, подразнення, страх. Це дихання корисно всім, хто переживає тривалий стрес. Воно допоможе очиститися від негатива й відновити внутрішню гармонію. 

Вправи на релаксацію 

    Вправа «Бурулька». Встаньте, закрийте очі, руки підніміть вгору. Уявіть, що ви бурулька. Напружте всі м'язи вашого тіла. Запам'ятайте ці відчуття, замріть в цій позі на 1 - 2 хвилини. Потім уявіть, що під дією сонячного тепла ви починаєте повільно танути. Розслабте поступово кисті рук, потім м'язи плечей, шиї, корпусу, ніг і т.д. Запам'ятайте відчуття в стані розслаблення. Виконуйте вправи до досягнення оптимального психоемоційного стану. Цю вправу можна виконувати лежачи на підлозі. 

    Вправа «Повітряна куля». Встаньте, закрийте очі, руки підніміть вгору, наберіть повітря. Уявіть, що ви - великий повітряна куля, наповнена повітрям. Постійте в такій позі 1-2 хвилини, напружуючи всі м'язи тіла. Потім уявіть собі, що в кулі з'явилося невеликий отвір. Повільно починайте випускати повітря, одночасно розслабляючи м'язи тіла: кисті рук, потім м'язи плечей, шиї, корпусу, ніг і т.д. Запам'ятайте відчуття в стані розслаблення. Виконуйте вправи до досягнення оптимального психоемоційного стану. 

    Вправа «Муха». Сядьте зручно: руки вільно покладіть на коліна, плечі і голова опущені, очі закриті. Подумки уявіть, що на ваше обличчя намагається сісти муха. Вона сідає то на ніс, то на рот, то на лоб, то на очі. Ваше завдання: не відкриваючи очей, задіявши тільки м'язи обличчя, зігнати настирливу комаху. 

    Вправа «Лимон». Сядьте зручно: руки вільно, покладіть на коліна (долонями вгору), плечі і голова опущені, очі закриті. Подумки уявіть собі, що у вас в правій руці лежить лимон. Починайте повільно його стискати до тих пір, поки не відчуєте, що «вичавили» весь сік, розслабтеся. Запам'ятайте свої відчуття, тепер уявіть собі, що лимон знаходитися в лівій руці. Повторіть вправу. Знову розслабтеся і запам'ятайте свої відчуття. Потім виконайте вправи одночасно двома руками. Розслабтеся. Насолоджуйтеся станом спокою. 

Підготувала практичний психолог Астапенкова В.М.

Робота з дітьми

🌿💭 6 ДИХАЛЬНИХ ВПРАВ ДЛЯ ДІТЕЙ💭🌿
🚺🚹 Діти за своєю природою мають тенденцію бути надзвичайно неспокійними. До того ж сумні реалії сучасного життя сприяють тому, що наші діти стають ще більш емоційно вразливішими.
🦋Пропоную декілька вправ, які допоможуть активізувати мозок, покращити концентрацію та знизити тривожність у дітей.
👉Головний принцип виконання кожної вправи – видих завжди має бути повільнішим та довшим ніж вдих. Необхідно стимулювати дітей довше видихати повітря, щоб вони усвідомлювали, що дихання складається з опору легень, а не просто видиху заради нього.

23 вересня, 2022

Цікаве дозвілля

6 повчальних мультфільмів, які варто подивитись з дітьми

Всі ми знаємо, що діти - шалені поціновувачі мультфільмів. Нині кількість мультиків і їх різноманіття вражає! Серед них є такі, які принесуть особливу користь для психологічного розвитку дитини. Сьогодні я пропоную вам добірку мультфільмів про справжні життєві цінності. Дивіться з дітками і насолоджуйтесь разом.

2. Фантастичні літаючі книги містера Морріса Лессмора — The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore (2011 р.)

Це світла і повчальна історія про любов до книги і про магію, яка схована в ній. Головний герой мультфільму потрапляє у дивовижну країну, жителі якої — це живі книги. Усі вони хочуть, щоб про них піклувались і щоб їх читали. Мультфільм покликаний прививати дитині любов до читання.






Шпаргалка для батьків

 Шість способів для батьків зберігати спокій

    Поради батькам про те, як правильно реагувати на погану поведінку дитини
    Коли ваша дворічна дитина влаштовує істерику на дитячому майданчику або не слухається вас, легко втратити самоконтроль. Погана поведінка дитини може роздратувати. Однак у будь-яких ситуаціях важливо зберігати спокій і холоднокровність.
    Вам може здатися, що, коли ви кричите на дитину, то ви змушуєте її слухатися. Але психологи стверджують, що це не допоможе. Дитина не може впоратися зі своїми емоціями, якщо цього не може зробити дорослий, який знаходиться поруч з нею. Тому, якщо ви хочете заспокоїти дитину, перш за все вам самим потрібно зберігати спокій.
    Розглянемо кілька способів, як зберігати спокій, коли дитина поводиться погано.
    1. У першу чергу подбайте про себе
Коли ви голодні, втомилися або перевантажені роботою, ви гостріше реагуєте на погану поведінку дитини. У нашому суспільстві є багато стереотипів про те, що скаржитися або піклуватися про себе неприйнятно. Але не варто звинувачувати себе за це. Спіть достатньо часу, вживайте здорову їжу, приділяйте собі час протягом дня. Якщо ви хворі, втомилися або просто пригнічені, попросіть чоловіка посидіти з дитиною.
    2. Змініться самі, щоб змінити поведінку дитини
Зберігати спокій у моменти, коли дитина поводиться погано, може бути непросто. Ви не зможете робити це машинально. Психологи стверджують, що будь-які починання у вихованні дітей повинні бути спланованими і усвідомленими. Придумайте мантру, яку ви повторюватиме, щоб не забувати про поставлену мету: «Я не буду кричати на дитину», «Я можу зберігати спокій» або «Я люблю свою дитину».
    3. Зупиніться і зробіть глибокий вдих
Якщо ви відчуваєте, що втрачаєте самовладання, зробіть глибокий вдих животом, щоб тіло заспокоїлося природним шляхом. Робіть це, навіть якщо ви відчуваєте гостре бажання відреагувати. Ваш мозок говорить вам, що ситуація виходить з-під контролю, але ви за допомогою глибокого дихання можете нагадати своєму тілу, що це не так.
4. Знайдіть відповідне місце
Якщо ви починаєте відчувати негативні емоції через погану поведінку дитини, вам потрібно зробити перерву, щоб заспокоїтися. Вам потрібно відвести дитину в іншу частину кімнати, а якщо їй більше 5 років, – до іншої кімнати. Продовжуйте робити глибокі вдихи і згадайте моменти, коли вона поводилась добре. Набагато легше спілкуватися з дитиною, з якою у вас пов'язано багато щасливих моментів, ніж з тією, яка щойно вдарила свою сестру.
    5. Встановлюйте кордони з повагою
Якщо ви хочете вказати дитині на погану поведінку, не кричіть на неї, а говоріть тихо. Це допоможе вам ясно висловити свою думку і знизити емоційну напругу. Важливо спочатку поспівчувати дитині, а потім позначити межі: «Я знаю, що ти злишся, тому що ти любиш гратися іграшками і не хочеш зараз йти. Але нам потрібно йти до лікаря. Вибери одну іграшку, і ми візьмемо її з собою».
    6. Знайдіть час для виховання дитини
Учити дитину хорошій поведінці найкраще тоді, коли вона поводиться добре. Якщо вона влаштовує істерику, почекайте, поки вона заспокоїться, а потім нагадаєте їй, що сталося: «Сьогодні ти поводився погано, і мене це стурбувало. Як ми можемо вчинити по-іншому наступного разу?»
    Іноді вам може здаватися, що, окрім крику, на дитину нічого не може подіяти. Але крик породжує страх і може зіпсувати ваші стосунки. Ви ж не хочете, щоб дитина перейняла у вас таку поведінку? Дайте собі відповідь на це питання – і ви зрозумієте, що зможете зберігати спокій навіть при найгіршій поведінці вашої дитини.

Робота з педагогами

Щорічна основна відпустка з 01.06 по 13.07