Соціальний захист дошкільників

                                                  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДОШКІЛЬНИКІВ

25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

Сьогодні стартує Міжнародна акція «16 днів проти насильства”, що проходить у період з 25 листопада до 10 грудня і має на меті підвищити поінформованість суспільства, масово мобілізувати людей до змін, залучити активістів, представників урядів, парламентів, громадських організацій та партнерів ООН та висвітлити питання, пов’язані з проблемами подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
ШІСТНАДЦЯТИДЕННИЙ ПЕРІОД КАМПАНІЇ ОХОПЛЮЄ НАСТУПНІ ВАЖЛИВІ ДАТИ:
25 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З НАСИЛЬСТВОМ ЩОДО ЖІНОК
1 ГРУДНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ
2 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З РАБСТВОМ
3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ
5 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВОЛОНТЕРА
6 ГРУДНЯ – ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ СТУДЕНТОК, РОЗСТРІЛЯНИХ У МОНРЕАЛІ
9 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ
10 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

Сьогодні у світі відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

Дата 25 листопада вибрана не випадково. Саме цього дня, восени 1960-го року під час політичних протестів у Домініканській Республіці, за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо були жорстоко вбиті три сестри Мірабал, що були активними учасниками супротиву. Показова кривава страта сестер збереглася в народній пам’яті надовго та мала світовий резонанс. У 1981 році активістки жіночих рухів вирішили вибрати дату їх загибелі як день протесту проти насильства щодо жінок. А з 1999 року цей день став міжнародною датою.
Незважаючи на те, що ми живемо в XXI столітті, статистика про факти насильства щодо жінок є невтішною. Більше того, можна навіть з упевненістю стверджувати, що офіційні дані про це не відображають реальний масштаб проблеми.
Причин декілька. Це і відсутність систематичних досліджень з цього питання, і замовчування проблеми самими жертвами через страх, сором чи забобони. Загалом зібрані дані свідчать про те, що 33,4% жінок хоча б раз у житті зіткнулися з насильством щодо себе, в тому числі фізичним. 20% жінок є жертвами зґвалтування чи спроб зґвалтування.
Враховуючи, що частка жінок серед населення світу складає близько 49,7%, що становить трохи більше 3 мільярдів, то стає зрозумілим наскільки великі ці показники. Насильство щодо жінок і дівчаток є одним з найбільш поширених порушень прав людини в сучасному світі, з яким надзвичайно важко боротися і яке має катастрофічні наслідки.
ВОНО ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ В ФІЗИЧНОГО, СЕКСУАЛЬНОГО ТА ПСИХОЛОГІЧНОГО ФОРМАХ, ЗОКРЕМА:
• насильство з боку партнера (побиття, психологічне насильство, зґвалтування в шлюбі, вбивство);
• сексуальне насильство і домагання (зґвалтування, насильницькі статеві акти, небажані сексуальні аванси, сексуальне насильство над дітьми, примусові шлюби, вуличні домагання, переслідування, кіберпереслідування);
• торгівлю людьми (рабство, сексуальна експлуатація);
• дитячі шлюби.
Декларація про викорінення насильства щодо жінок, прийнята в 1993 році, визначає термін «насильство щодо до жінок» так:
«будь-який акт насильства, здійснений на підставі статевої ознаки, який заподіює або може заподіяти фізичну чи психологічну шкоду або страждання жінки, а також погрози скоєння таких актів, примус або довільне позбавлення волі, чи то в суспільному чи в особистому житті».
Насильство щодо жінок є перешкодою на шляху досягнення прогресу в області рівності, розвитку і миру, а також забезпечення прав жінок і дівчаток. Головний принцип Цілей сталого розвитку – щоб ніхто не був забутий – не зможе бути досягнутий без викорінення насильства над жінками.
Насильство щодо жінок явище складне, багатогранне. Воно проявляється і в абсолютно очевидних фактах, і завуальовано під стали вже звичними для нашого життя явищами. Але ніяке насильство не проходить безслідно. Щоб викоренити це остаточно, потрібні всеосяжні заходи, що мають суспільний характер і закріплені законодавчо.

ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"


У відповідності до листа Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 23.11.2021 № 02.02.-16/1364 «Про проведення тематичних зустрічей «16 днів проти насильства» в закладах освіти Запорізької області в період з 25.11.2021 по 10.12.2021 року проведено тематичні заходи присвячені щорічній Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства». Зазначені заходи включали в себе проведення зі співробітниками  закладів дошкільної освіти та здобувачами освіти (дітьми) тематичних зустрічей з метою підвищення поінформованості щодо проблем подолання насилля в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, захисту прав жінок та охорони материнства. Одночасно, вказані заходи були спрямовані на привернення уваги суспільства щодо протидії домашньому насильству. З метою проведення відповідної роз’яснювальної та виховної роботи, компетентними в цих питаннях представниками правоохоронних органів, у закладі проведено зустрічі зі співробітниками ювенальної превенції, тематичні заняття для здобувачів освіти, розміщення актуального інформаційного матеріалу для просвітницької роботи з працівниками закладу та батьками вихованців, проведення круглого столу для педагогів "Україна без насильства" до Міжнародного дня прав людини".


Однак, під час акції «16 днів проти насильства» ми хочемо нагадати суспільству про те, що проблема домашнього насильства не просто десь собі існує, а може стосуватися кожного з нас. Через наших знайомих, друзів, сусідів або навіть чужих людей, з якими ми можемо поділитись важливою інформацією про те, як протидіяти насильству або куди звернутися по допомогу. Або ж самостійно повідомити про випадок насильства до відповідної служби допомоги.
Насамперед, важливо, що в Україні діє Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», і з початку 2019 року домашнє насильство в нашій країні є злочином. Крім того, Закон передбачає низку послуг та сервісів, які може отримати людина, що зазнала домашнього насильства, та гарантує невідворотність покарання для її кривдника.
Також надаємо інформацію про те, куди ж звернутися людині, яка стала жертвою або свідком домашнього насилля
Для отримання допомоги та консультацій можна зателефонувати до правоохоронних органів або в правозахисні організації.
Основні номери:
  • 102 – Національна поліція України;
  • 103 – швидка медична допомога;
  • 15-47 – безкоштовна цілодобова «гаряча» лінія для жертв домашнього насильства;
  • 116-123 (з мобільного) та 0 800 500-335 (зі стаціонарного) – безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства;
  • 116-111 (з мобільного) та 0 800 500-225 (зі стаціонарного) – національна дитяча «гаряча» лінія
  • 0 800 213-103 – цілодобова гаряча лінія безоплатної правової допомоги.
Важливо: оскільки, перебуваючи в одному приміщенні з кривдником, жертва домашнього насилля, не завжди має можливість розповісти про насильство телефоном, вона може скористатися чат-ботами МВС України #ДійПротиНасильства у месенджерах:
Зокрема, чат-бот може допомогти людині викликати служби допомоги (поліцію і швидку), переадресувати на спеціалістів безоплатної правової допомоги, які нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі; надати контакти інших служб допомоги, а також роз’яснити, що таке домашнє насильство та як йому протидіяти.

ТЕМАТИЧНИЙ ВІДЕОРОЛИК "МИ - ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"



 ВІДЕОРОЛИК ПРО ПЕРЕБІГ КАМПАНІЇ

"16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА" У ЗДО



МУЛЬТФІЛЬМ ДЛЯ ДІТЕЙ

ЩОДО ЗАХИСТУ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

І СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА


Немає коментарів:

Дописати коментар

Робота з педагогами

Щорічна основна відпустка з 01.06 по 13.07