ВПРАВИ ДЛЯ РОЗСЛАБЛЕННЯ ТА ЗНЯТТЯ НАПРУГИ В СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЯХ.
30 листопада, 2022
Психологічна допомога під час військових дій
Шпаргалка для батьків
Що необхідно дитині для благополуччя?

Цікаве дозвілля
Терапевтична казка на ніч. Герої також плачуть. Терапевтична казка для дітей під час війни
29 листопада, 2022
Робота з педагогами
«Психолого-педагогічна підтримка дітей в умовах ЗДО. Алгоритм роботи вихователя з дітьми 3-4 років
28 листопада, 2022
Психологічна допомога під час військових дій
"Мама, війна! Як допомогти та підтримати дитину під час бойових дій"
Цікаве дозвілля
АУДІОКАЗКА НА НІЧ - "ЯК ЛИСЕНЯ СТРАХ ПРОГНАЛО" | Терапевтичні казки для дітей українською мовою
Шпаргалка для батьків
Як подбати про безпеку дітей в Інтернеті
ВІРТУАЛЬНИЙ СВІТ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ДІТЕЙ, ТОМУ БАТЬКИ МУСЯТЬ НАВЧИТИ ЇХ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ
РОЗГЛЯНЬМО ДОКЛАДНІШЕ, ЯК БАТЬКИ МОЖУТЬ СПРИЯТИ БЕЗПЕЦІ ДИТИНИ В МЕРЕЖІ.
25 листопада, 2022
Робота з педагогами
Вправи для збереження працездатності в напрузі
24 листопада, 2022
Цікаве дозвілля
Терапевтична казка про Зайченя для дітей. Для тривожних, невпевнених в собі, страх самотніх дій.
Психологічна допомога під час військових дій
«Перша психологічна допомога у разі гострих реакцій на травмівну подію»
Шпаргалка для батьків
Емпатія: як закласти в дітях її основи
ІДЕЇ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ БАТЬКАМ РОЗВИНУТИ В ДІТЕЙ ВДУМЛИВЕ РОЗУМІННЯ ЕМОЦІЙ ІНШОЇ ЛЮДИНИ.
- Нехай дитина подумки поміняється ролями з опонентом. Наступного разу, коли виникне конфлікт між вашою дитиною та її другом (або між вами й вашою дитиною), попросіть її зупинитись і подумати, що б вона відчула на місці свого опонента, якби помінялася з ним місцями. Потім попросіть дитину просто зараз обговорити проблему з точки зору свого опонента: «Що в цій ситуації могла би сказати або зробити інша людина?». Якщо дитина ще маленька, ефективно й корисно використовувати ляльки, при цьому кожна лялька може представляти одного з учасників конфлікту. Це дуже сприяє розвитку емпатії.
- Звертайте увагу дитини на її байдужу поведінку. Щоразу, коли ваша дитина діє недоброзичливо, використовуйте це як можливість допомогти їй стати більш сприйнятливою до почуттів інших людей. Просто зверніть увагу дитини на вплив її дій: «Тим, що ти прогнав Петрика, бо захотів грати з Марійкою, ти проявив неуважність до іншої людини, безцеремонність і відсутність такту. Що б ти відчув на його місці?»; «Ти перемкнув канал телевізора на мультфільми, не спитавши батька, чи хоче він додивитися свою передачу. Що б ти відчув, якби з тобою зробили так само?».
- Станьте прикладом істинної щедрості й великодушності. Спробуйте знайти приводи і способи навчити дитину «віддавати», щоб вона змогла відчути величезну радість, яка виникає при цьому. Почніть робити це у присутності дитини, і нехай вона, спостерігаючи за вами, сама долучається до цього, діє разом з вами. Ідеї такі: «Наш сусід захворів, давай зваримо й віднесемо йому гарячий бульйон»; «Тато так стомився. Давай зробимо йому сюрприз і складемо газети, щоб йому не довелось робити це самому». Зробіть прояви щедрості й допомоги іншим людям природним і радісним заняттям, учіть дитину віддавати.
- Учіть дитину ділитися. Це один з перших прикладів моральної поведінки, якого ми повинні навчити наших дітей, починаючи приблизно із дво- або трирічного віку. Коли дитині виповниться два роки, ви можете починати: «Давай ти будеш кататись на гойдалці по черзі зі своїм другом. Спочатку його черга, потім твоя, потім знову його». Малюкам іноді треба «вмикати таймер», свого роду своєчасне нагадування про те, що іншій людині теж необхідно дати можливість пограти з цією іграшкою. Перед тим як до вас у гості прийдуть друзі вашої дитини, проведіть невелику психологічну підготовку, ставлячи дитині такі запитання: «Якими іграшками ти готовий поділитися зі своїм другом?», «Як ти думаєш, яка з твоїх іграшок найбільше сподобається твоєму другу?». Приберіть особливо значущі й дорогі для вашої дитини іграшки, якими вона свідомо не захоче ділитись і через які, відповідно, виникнуть сварки. На цьому етапі важливо допомогти дитині навчитись думати про потреби й почуттях інших людей.
23 листопада, 2022
Робота з педагогами
Ігри під час війни: як допомогти дитині почуватися в безпеці
Кожна гра має свою мету: розвиток мислення, уваги, уяви, комунікативних навичок, зняття фізичної напруги тощо. І важливо пропонувати дитині актуальну гру.
«Чарівна кімната» — рухлива гра, яка допоможе зняти фізичну напругу та розслабити м’язи.
Правила: розкажіть дитині історію про чарівника, в кімнаті якого вона щойно опинилася. Її власника зараз немає вдома. Кімната не звичайна, а зачарована. Кожної миті вона змінює свій зовнішній вигляд. І от кімната перетворилась на пустелю — починаємо із дитиною рухатись, ніби у пустелі, стрибаючи на пекучому піску; тепер ми в акваріумі — починаємо плисти; та ось ми й на скелі — імітуємо підйом угору; далі вигадуємо все нові й нові місця, відповідно до обставин.
«Що змінилось?» — гра, яка сприятиме розвитку уваги та пам’яті.
Правила: викладіть перед дитиною декілька предметів: ляльку, набір геометричних фігурок, різноколірні олівці тощо. Попросіть їх запам’ятати. Далі попросіть дитину відвернутися чи заплющити очі та щось змініть: зачіску ляльки, додайте предмет чи заберіть його, поміняйте їх місцями. Дитина має визначити, що змінилось.
«Що було б, якби…?» — гра, яка сприяє розвитку уяви та креативності.
«Історія 2.0» — гра з елементами казкотерапії, яка розвиває уяву та може мати терапевтичний ефект.
Правила: запропонуйте дитині написати історію про продовження пригод улюбленого казкового героя. Можна окреслити конкретну проблематику. Наприклад, а як би цей герой діяв в ситуації повітряної тривоги чи бомбосховищі? Така гра може допомогти дитині виплеснути свої переживання в історію та віднайти відповіді на питання, які хвилюють.
Руханка, яку можна проводити вранці як зарядку (Авторка – Ольга Бабяк)
22 листопада, 2022
Цікаве дозвілля
Я хочу! Манфред Май.
Ця яскраво ілюстрована книжка навчить малюків, як поводитися, щоб із тобою хотілося грати і дружити. Разом із головним героєм оповідань Лиском і його друзями Ведмедиком і Борсучком діти переживуть справжні пригоди - прокотяться на плоту, заблукають і виберуться з лісу. А щоб благополучно повернутися додому, їм доведеться знайти спільну мову з однолітками і дорослими, навчитися дотримуватися правил ввічливості та тримати своє слово.
Психологічна допомога під час військових дій
«Як допомогти впоратися з болючим відчуттям тривоги у дні війни»
Шпаргалка для батьків
Як навчити малюків поважати чужу власність
ПРИНЦИПИ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ТОГО, ЩО ТАКЕ ЧУЖА ВЛАСНІСТЬ ТА ЯК ПОТРІБНО ДО НЕЇ СТАВИТИСЬ.
21 листопада, 2022
Робота з педагогами
ЕФЕКТИВНІ ПОРАДИ ВІД ЕМОЦІЙНОГО ВИГОРАННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ
Емоційне вигорання – синдром постійної втоми та емоційного виснаження. Синдром притаманний людям, робота яких пов’язана зі спілкуванням. Наразі ситуація ніби інша, проте спілкування стало в рази більше. В умовах сьогодення зросла необхідність бути на зв’язку, вислуховувати інших, говорити, стежити за актуальними новинами та перевіряти їх.
Наразі значна частка українців працює без вихідних, шукає роботу чи можливості для допомоги іншим. Втома, роздратування та збудження може погіршити стосунки в колективі, родині та навіть призвести до хвороб.
ВООЗ описує 3 головних симптоми емоційного вигорання:
- -Відчуття виснаження, що призводить до порушення сну, зниження імунітету та проблем із концентрацією уваги.
- -Інтелектуальна й емоційна дистанція з роботою, що супроводжується почуттям негативу та цинізму відносно робочих ситуацій, відірваністю від колективу, відсутністю мотивації та негативним сприйняттям реальності.
- -Зниження професійної ефективності, що проявляється в неспроможності впоратися з робочими обов’язками, внаслідок чого з’являються сумніви у власних здібностях і компетентності.
Як зробити так, щоб ваше життя було приємним, а ваші ресурси не випаровувалися?
- Візьміть перерву. Навіть якщо ви обожнюєте роботу та щоранку прокидаєтеся з думками про неї, пауза потрібна всім. Повноцінна активна відпустка може врятувати від вигорання та надати сил.
- Піклуйтеся про себе. Приділіть 5 хвилин чашці улюбленого чаю чи кави, телефонній розмові чи улюбленій музиці, якщо відчуваєте прилив тривоги чи роздратування.
- Плануйте день. Почніть день із приємної справи, а потім переходьте до поставлених задач.
- Хваліть себе. Нагадуйте собі про власні досягнення. Виписуйте найзначніші досягнення дня, якщо вам заважає внутрішній перфекціонізм.
- Чергуйте складні завдання з приємними. Перенапруження під час роботи не сприяє утриманню ресурсу, тож згодом ви починаєте вигоряти. Плануйте свій день так, щоб він був збалансованим, приємним і продуктивним.
- Говоріть про себе лише позитивне. Не допускайте руйнівних оцінних суджень себе та оточуючих.
- Частіше займайтеся улюбленою справою. Хобі допомагають уникнути вигорання, головне в цьому процесі – навчитися відновлювати сили та заряджатися енергією.
- Будьте фізично активними. Фізична активність – ефективний спосіб позбутися вигорання. Після декількох простих вправ тіло почне підганяти вас швидше закінчити роботу та займатися спортом.
- Будьте уважні. Якщо людина перебуває у стресовому стані, головною проблемою є нестача усвідомлення причини. З уважними та виваженими кроками у вас з'явиться більше часу для роздумів і розв'язання проблем.
- Зверніться до фахівця. Причини, що лежать в основі емоційного вигорання, іноді важко зрозуміти без професійної допомоги. Терапія – це спосіб підтримки здорового духу. Емоційне вигорання не лише є ознакою стресу на робочому місці, а й може стати причиною нових проблем. Пам'ятайте, що психолог – не лікар, звернувшись до нього ми не стаємо «психами».
Робота з педагогами
Щорічна основна відпустка з 01.06 по 13.07
-
Консультація для педагогів «Створення умов для психологічного комфорту дитини у дитячому садку» Дошкільний період є унікальною, неповторн...
-
Консультація для педагогів «Соціалізація дітей з особливими освітніми потребами» Діти – це сонце, що дарує багато тепла та світла....
-
Консультативна допомога та практичні поради для педагогів " Психічне здоров'я дитини: збереження та зміцнення" Численн...